Χαιρετισμός – Εμπορικό Επιμελητήριο Αχαΐας

Το «Welcome to UP» στο Πανεπιστήμιο Πατρών ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, αφού αγκαλιάστηκε από χιλιάδες φοιτητές και πολίτες. Αυτή τη χρονιά επιστρέφει πιο δυναμικό και ανανεωμένο για να καλωσορίσει του πρωτοετείς φοιτητές του Πανεπιστημίου της Πάτρας. Το Επιμελητήριο Αχαΐας δεν θα μπορούσε να λείπει από την διοργάνωση αυτής της μεγάλης γιορτής.

Το Πανεπιστήμιο, αποτελεί, έναν από τους οικονομικούς μοχλούς της Πάτρας και για τον λόγο αυτό τα μέλη μας, οι επιχειρήσεις, πρέπει να στηρίξουν όλη αυτή την προσπάθεια για να καλωσορίσουμε όλοι μαζί τους νέους φοιτητές που είναι η κινητήρια δύναμη του ακαδημαϊκού ιδρύματος. Η σύνδεση του Πανεπιστημίου Πατρών με τις επιχειρήσεις και τον αστικό ιστό της πόλης, αλλά και τους φορείς θα πρέπει θεωρείται πλέον δεδομένη. Θεωρώ ότι η διοργάνωση του «Welcome to UP» είναι μία από τις σημαντικότερες πρωτοβουλίες του Πανεπιστημίου της Πάτρας.

Πλάτωνας Μαρλαφέκας

Πρόεδρος Επιμελητηρίου Αχαΐας